Opowieści Niesamowite – za darmo!

Ashampoo_Snap_czwartek, 6 września 2018_06h55m39s_007_.pngKoniec wakacji – koniec leniuchowania. Wracamy do motywowania – tak sportowego (o czym wkrótce) jak i czytelniczego. A nic tak nie wytrąca z ręki argumentów antyczytelniczych jak podanie na tacy darmowej i wyśmienitej książki! I oto jest!

W kwietniu b.r. pisałem o projekcie fantazmaty.pl, gdy wydali pierwszy tom (drugi zapowiadany jest na październik 2018!) opowieści polskiej fantastyki. Projekt oparty na wolontariacie (licencja Creative Commons). W poprzedniej edycji był to zbiór opowiadań wielu autorów. Dziś dostajemy kolejny prezent, który jest zbiorem opowiadań jednego autora: Marcina Rusnaka, Opowieści Niesamowite. Książka została podzielona na trzy części:

  • Księga końca
  • Księga magii
  • Księga strachu

Każda z tych ksiąg to kilka opowiadań. Zbiór dostępny jest aż w pięciu formatach(!):

  • PDF
  • mobi
  • epub
  • RTF (edytowalny)
  • książka papierowa (szacowany koszt książki z wysyłką(!): 30-32 PLN)

98ebb5ed474d7c6af5b9913e44853bc4_Rusnak-Marcin-698-c-90.jpgOsobiście książkę na razie pobrałem i walczę z zaległościami wakacyjnymi (stos książek mocno urósł). Przytoczę jednak kilka opinii o tej książce (źródło: tantazmaty.pl):

Wszystkie prezentowane w zbiorze utwory zdradzają duży talent pisarza i jego nieprzeciętną wyobraźnię. Często zaskakują niebanalnym rozwojem akcji i niespodziewanym zakończeniem. Opowieści niesamowite wzruszają, bawią i skłaniają do refleksji, a ich różnorodność sprawia, że każdy czytelnik odnajdzie w nich coś dla siebie.

– Justyna Techmańska

 

Opowieści niesamowite to przede wszystkim zbiór bardzo różnorodnych i, w gruncie rzeczy, równych opowiadań, które w żadnym wypadku nie nudzą, a niejednokrotnie potrafią zmusić do głębszych refleksji. Antologia nie jest bardzo obszerna, lecz może skutecznie wypełnić dobrą lekturą przynajmniej 2-3 długie, jesienne wieczory

– Enklawa Network

 

Tym tomem autor pokazał również swoją wszechstronność. Niezależnie od tego, czy akcja opowiadania toczy się współcześnie, w odległej przyszłości, w magicznej Europie XIX wieku, czy w Dalekowschodnim królestwie V wieku – tworzy dokładnie taki klimat, jaki powinno mieć dobre opowiadanie na dany temat. Zmienia sposób narracji, kreuje soczyste postacie, nadaje odpowiednie znaczenia, buduje klimat od pierwszego słowa.

– Joanna (Niedopisanie)

 

Opowieści niesamowite mają w sobie doprawdy dużo niesamowitości. Nieliczne korektorskie czy edytorskie błędy w żaden sposób nie niszczą magii tych opowieści. Dlaczego zbiór został przeze mnie nazwany perełką? Ponieważ w unikalny sposób łączy w sobie cechy literatury stricte rozrywkowej z bardzo pobudzającymi refleksjami – tak o człowieku, jak i o środowisku, w którym przychodzi mu żyć. Doskonała literatura, dzięki której na nowo można odkryć piękno opowiadania historii.

– Marcin Waincentel, Paradoks.net


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s