Gry książkowe za darmo

Ashampoo_Snap_czwartek, 5 lipca 2018_09h36m08s_001_Wydawnictwo Masz Wybór udostępnia za darmo coś, co nie jest chyba zbyt popularne, a z czym spotkałem się już jakiś czas temu (jeszcze w tamtym tysiącleciu), choć w wersji papierowej – chodzi o gry książkowe. Polega to na tym, że czytając taką książkę dochodzimy do momentów, gdzie to my decydujemy, jak ma się potoczyć dalsza akcja opowiadania.

Ashampoo_Snap_czwartek, 5 lipca 2018_09h39m50s_002_.png

Książki przygotowane są w taki sposób, aby przy pomocy kliknięcia znaleźć się od razu tam gdzie powinniśmy. W  przypadku gier książkowych papierowych, które kiedyś czytałem, trzeba było ręcznie przerzucać kartki, aby przeskoczyć we wskazany fragment powieści. Mnie to wtedy fascynowało, więc z przyjemnością powrócę do tej nietypowej lektury-gry. Zwłaszcza, że do dyspozycji dostajemy aż 23 pliki PDF(z niewiadomych powodów linki do mobi i epub nie działają). Zasadniczo są one do pobrania za darmo ze strony wydawnictwa, jednakże niektóre książki udostępnione są na zasadach wsparcia finansowego fundacji:

  • Fundacja na rzecz Osób Niewidomych Labrador Pies Przewodnik,
  • Fundacja Centaurus (ochrona praw zwierząt i promowanie hipoterapii i terapii kontaktowych z pomocą zwierząt),
  • Fundacja Szarik (niesienie leczniczej mocy psów, bezpłatnie dla wszystkich potrzebujących mundurowych, cierpiących z powodu traumatycznych przeżyć),

Osobiście lubię taką formę zapłaty i również Was bardzo gorąco będę namawiał. Zwłaszcza, że minimalna kwota o jakiej mowa to 2 PLN.

Osobiście raz przeczytałem Pompeję. Świetnie skonstruowane, wieloetapowe i wielodecyzyjne ścieżki sprawiają, że czytanie jest interesujące. Co więcej: jest wiele zakończeń, które warto przećwiczyć. Będą to więc książki, do których wrócicie wiele razy, a przy okazji fantastycznie zabiją wakacyjną nudę (jeśli Cię dopadnie!) 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s