Literatura światowa w ArtRage

Ashampoo_Snap_czwartek, 7 czerwca 2018_07h20m54s_003_.png

Od kilku dni dostępny jest w ArtRage pakiet książek wybitnych twórców literatury światowej. Zgapiłem się troszkę przez co obecnie nie ma już pakietu najwyższego. Możemy zatem zakupić pakiet najtańszy za 25 PLN (dwie książki) + koszty przesyłki 15PLN lub pakiet czterech książek w cenie 55 PLN + 15 PLN. Wśród dostępnych książek pozostały:

Pakiet najniższy:

 • Zasłona. Esej w siedmiu odsłonach, Milan Kundera – 200 stron, ocena: 7,13/10
  • Kiedy pozostaje tylko wiara w sztukę.

   Rabelais, Cervantes, Diderot, Flaubert, Dostojewski, Tołstoj, Faulkner, Rushdie, Márquez – te nazwiska zna każdy miłośnik literatury. W siedmiu błyskotliwych esejach Kundera analizuje ich największe dzieła, by spod zasłon interpretacji i gier z czytelnikiem wydobyć to, co najistotniejsze, a co jako jedyne może ocalić nas przed iluzjami XXI wieku.

 • Za kogo ty się uważasz, Alice Munro – 365 stron, ocena 6,58/10
  • Dziesięć powiązanych ze sobą opowiadań, z których każde tworzy samodzielną, kunsztownie zbudowaną całość, składa się na poruszającą i przenikliwą opowieść o dojrzewaniu.

   Rose pochodzi z biedniejszej części Ontario. Mieszka z ojcem i macochą Flo w domu na tyłach należącego do rodziny sklepu meblowego. Jako dziecko z niechęcią i strachem obserwuje życie mieszkańców swojego miasta. Potem ucieka, by zacząć studia w Toronto, wyjść za mąż i podjąć pracę zawodową. I przez cały czas próbuje odpowiedzieć na zawarte w tytule książki pytanie, które w dzieciństwie usłyszała od macochy.

   O trudnych wyborach i bolesnych kompromisach Munro opowiada z prostotą, bezpretensjonalnie, z cudowną lekkością człowieka, którego nic nie może zaskoczyć.

W pakiecie wyższym:

 • On wrócił, Timur Vermes – 400 stron, ocena 6,51/10
  • Hitler we współczesnych Niemczech? Ostra satyra na granicy politycznej poprawności.

   Adolf Hitler budzi się na opuszczonej parceli i ze zdziwieniem konstatuje, że nie jest już w bunkrze, Martin Bormann nie odpowiada na wezwania, a mijający go przechodnie nie odpowiadają na tradycyjne niemieckie przywitanie. Chwilę później ze grozą odkrywa, że jest rok… 2011. Próbując oswoić się ze współczesną rzeczywistością, przez przypadek zostaje uznany za komika podszywającego się pod dyktatora i dostaje propozycję wystąpienia w telewizyjnym show… I okazuje się medialnym odkryciem. Odcinki z jego udziałem biją rekordy popularności, zarówno w telewizji, jak i w internecie. Stacje informacyjne, radio i prasa coraz częściej zwracają na niego uwagę. Hitler staje się celebrytą…

 • O matko! Alejandro Palomas – 304 strony, ocena: 6,78/10
  • Tak szczerzy jesteśmy tylko w jedną noc w roku

   Barcelona. W sylwestrowy wieczór pewna nietuzinkowa rodzina przygotowuje się do uroczystej kolacji. Pośród gorączkowej krzątaniny, rodzinnych żartów i docinków toczą się rozmowy, dzięki którym na jaw wychodzą skrywane rozterki, smutki i sekrety. Każdy z członków rodziny chciałby bowiem, by przy świątecznym stole znalazła się jeszcze jedna osoba…

   Pełna humoru i ciepła, znakomita refleksja nad rodzinnymi relacjami oraz wiążącymi się z nimi radościami i problemami.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s