Legimi za darmo przez 30 dni

Ashampoo_Snap_2018.03.20_20h00m16s_005_.pngWyspecjalizowałem się się już troszkę w promowaniu czytelnictwa, choć moje wyniki zapewne są marne. Mniejsza jednak o to – każdy „nawrócony” jest na wagę złota 😉 Dziś więc postanowiłem podzielić się pewnym przywilejem, z którego myślę, że warto skorzystać. Chodzi o możliwość przetestowania serwisu Legimi.

Zacznijmy może od tego co to jest (dla tych, którzy się jeszcze z tym nie zapoznali). Jest to rodzaj płatnej biblioteki, gdzie płacimy za to co czytamy, ale w formie abonamentu. Mamy dostęp do książek, dopóki opłacamy abonament. Książek jest tu bardzo dużo – bo przeszło 25 tysięcy. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza że, co bardzo sobie cenię, nowości tu trafiają bardzo szybko! Dostępnych jest kilka abonamentów. Można byłoby je pogrupować na dwie główne grupy:

  • abonament z czytnikiem
  • abonament bez czytnika.

Abonament z czytnikiem jest dobry zwłaszcza dla tych, którzy jeszcze nie nabyli czytnika a taki mają zamiar. Osobiście korzystam z aplikacji na telefon, więc ja posiadam abonament bez czytnika – kwestia wygody (telefon mam zawsze pod ręką). pokażę jednak jak to wygląda dal czytnika PocketBook Touch Lux 3 (czytnikiem, z którego chętnie bym czytał):

Ashampoo_Snap_2018.03.20_19h44m05s_003_.png

Posiadam jednak Kindle PaperWhite, więc ja skusiłem się na abonament bez czytnika. Ta tabelka wygląda nieco bardziej skomplikowanie (choć to tylko pozory):

Ashampoo_Snap_2018.03.20_19h41m56s_002_.png

Moje rekomendacje są dość proste: tylko dwa ostatnie abonamenty są ciekawe. Czytam bez limitu lub czytam i słucham bez limitu. Wszystko dlatego, że dużo czytam i nie chciałbym bym sztucznie ograniczany ilością stron przeczytanych w danym miesiącu z koniecznością czekania do nowego okresu rozliczeniowego, aby skończyć książkę (Legimi liczy 200 słów jako jedną stronę). Dodatkowo mogę dzielić się aplikacją (a więc i książkami) ze swoją rodziną – 4 urządzenia mi wystarczają 🙂 A jako, że lubię niezależność, to wybrałem umowę bez zobowiązań – czyli mogę wypowiedzieć w każdym momencie – wtedy ceny są nieco wyższe:

Ashampoo_Snap_2018.03.20_19h50m07s_004_.png

Zauważalną wadą tego serwisu jest to, że możemy ją testować tylko przez 7 dni. Czasami można wyrwać coś więcej (np. przy okazji aktywacji nowego telefonu samsung), ale są to dość rzadkie sytuacje. Okazuje się jednak, że ci, którzy posiadają abonament, mogą poprzez link polecający podarować innym 30 dni darmowego korzystania z serwisu. A to już jest dużo (ja czytam 8-10 książek miesięcznie!). Warunkiem jest skorzystanie z wyżej wymienionego linku:

http://www.legimi.pl/kod/DWJYW

Aby aktywować ten bezpłatny okres, trzeba będzie podać dane karty płatniczej lub podpiąć pod konto PayPal (ja z tego korzystam). Jeśli nam się nie spodoba lub nie będziemy chcieli przedłużać tego 30-dniowego okresu, to wystarczy wyłączyć subskrypcję w koncie i nasza karta lub konto PayPal nie zostanie obciążona w drugim miesiącu. Jest to operacja zupełnie bezpieczna i korzystałem z niej chyba ze 3 razy, zanim zdecydowałem się użytkowanie tego serwisu.

To jak? Czytamy? 


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s