Psiego Najlepszego!

595775-352x500Ci, którzy czytali „Był Sobie Pies” z pewnością chętniej sięgają po kolejną książkę pana Camerona „Psiego Najlepszego. Był sobie pies na święta”. W gruncie rzeczy można się nieco rozczarować, bo tym razem narratorem nie jest pies, co mi również baaardzo się podobało. Nie mniej jednak nowa powieść jest bezwzględnie przyjemna i milusia. Rzekłbym, że zaliczyć ją należy do literatury młodzieżowej  – lekka, przyjemna, z wątkiem niemal miłosnym i  w tym wszystkim zwierzaki.

Pomysł książki wyrósł z potrzeby wypowiedzenia jak to jest z adopcjami psiaków (choć kwestię odpowiedzialności należy tu rozumieć szerzej), obowiązkami, jakie spadają na nowego posiadacza zwierzaka jak i ukazanie również tej ciemniejszej strony, związanej z lekkomyślnymi adopcjami lub wręcz nietrafionymi prezentami, którymi stają się zwierzaki. Całość opowiedziana lekko, wręcz wciągająco – te kilka godzin audiobooka upłynęło mi jak jedna godzina.

Sam jestem posiadaczem psa (i kota), który miał być (chyba) głównie dla  dzieci, które to deklarowały zaangażowanie przy utrzymaniu psa. Jak wygląda rzeczywistość, to pewnie każdy może sobie dopowiedzieć – ostatecznie to na rodzicach „wisi akcent”. Obowiązki z psiakiem są mi więc doskonale znane, stąd edukacyjna część książki nieco mnie nudziła. Zdaję sobie jednak sprawę, że pozycja ta może być właściwym wstępem (jeśli nie wstępną weryfikacją) czy ktoś na pewno powinien się decydować na czworonoga. Dołączając do tego świetną zabawę czytania oraz śledzenia perypetii osobistych bohatera, opowieść jest lekturą, która umili przynajmniej dwa popołudnia.

„Psiego Najlepszego” nie ma już takiego polotu i power’a jak poprzednia książka tego autora. W mojej ocenie odebrałbym jednak zaledwie jedna gwiazdkę w stosunku do „Był Sobie Pies”. Osobiście nie żałuję ani jednej złotówki, jaką wydałem na tę pozycję – zwłaszcza jeśli planujemy posunąć to także naszej młodzieży 😊


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s