Sport w 2017

Kolejny rok udało się zakończyć bardzo sportowo, a co ważniejsze bez poważniejszych kontuzji (nie licząc niegroźnych wypadków 😉 ). Co więcej: udało się przećwiczyć więcej godzin niż to miało miejsce w roku 2016. Jestem o tyle kontent, że praca ta przełożyła się na wyraźną poprawę wyników w wielu dziedzinach.

Ashampoo_Snap_2018.01.12_14h26m06s_001_.png

W zeszłym roku udało mi się pobić niemal wszystkie swoje życiówki w biegania: na kilometr, na 3 kilometry, na piątkę, dychę, na półmaraton i na maraton. Wiele z tych życiówek od wielu lat były dla mnie nie do ruszenia, więc połączenie Crossfitu z bieganiem przyniosło zaskakujące dobre wyniki. Wczoraj nawet trafiłem na książkę, która traktuje o takim połączeniu, zwanym CFE (Crossfit Endurance) – nawet nie byłem świadomy, że realizuję jeden ze skuteczniejszych programów poprawy wielu aspektów swojego sportowego życia.

Ale nie samym bieganiem człowiek żyje od pewnego czasu, stąd też nie wolno nie wspomnieć o kilku istotnych sukcesach, które nie raz sprawiły, że miałem banana na twarzy 🙂 Pierwszy zasadniczy sukces to podciąganie na drążku. Od zawsze miałem bardzo słabe ręce, stąd też nigdy nie potrafiłem podciągnąć się choćby raz. Obecnie w WOD’ach osiągam sumarycznie nawet 80 podciągnięć, stosując technikę zwaną keepingiem. To nie jest ciągle podciąganie siłowe, ale pierwsze koty za płoty 🙂

Podobnie było z wchodzeniem na linę. Trudno się dziwić, gdy ręce od zawsze były słabe. Teraz potrafię kilka razy pod rząd wejść na szczyt liny – mega satysfakcjonujące.

Kolejnym bardzo satysfakcjonującym sukcesem jest wykonywanie podwójnych skakanek (DU) – obecnie objętość WODowa nawet na poziomie 500 sztuk nie jest już barierą 🙂

Z takich dodatkowych sukcesów pewnie trzeba byłoby jeszcze wspomnieć o ćwiczeniach ze sztangą, w których udało mi się osiągnąć (jak na mnie) całkiem przyzwoite wyniki maksymalne:

  • martwy ciąg: 110 kg
  • hang clean: 80 kg
  • front squat: 90 kg
  • push press: 80 kg

Poniżej wykres sumujący zajęcia crossfitowe w latach 216 i 217.

Ashampoo_Snap_2018.01.12_14h43m22s_003_

A tu wykres przedstawiający dystans przebiegniętych kilometrów wraz z narzuconym wykresem tempa:

Ashampoo_Snap_2018.01.12_14h29m37s_002_


Jedna myśl w temacie “Sport w 2017

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s