Lacerta w Art Rage

Ashampoo_Snap_niedziela, 26 listopada 2017_08h06m18s_010_.pngBookrage (obecnie Art Rage) w sierpniu tego roku oferowało gry planszowe. Dzięki wielkim zmianom Art Rage oferuje możliwość zakupu kolejnych pięć gier. W przypadku tego pakietu jednak bardzo liczy się czas! Wraz ze wzrostem sprzedanych pakietów, cena będzie rosnąć. Działa to w oparciu o regułę Rewersu, więc jeśli się nie mylę (w obecnych komunikatach nie jest to tak jasno powiedziane) to musi dojść do sprzedaży wszystkich 300 pakietów, aby wszyscy chętni dostali to, na co polowali. Pakiet dostępny jeszcze przez 14 dni!

W tym pakiecie wszystkie gry pochodzą z wydawnictwa Lacerta. Są to pakiety fizyczne, więc do ceny pakietu musimy doliczyć 15 PLN za przesyłkę pocztową. A oto co możemy zakupić w oszałamiająco niskich cenach:

 • Pięć ogórków
  • Pięć ogórków to gra, w której co prawda bierze się lewy, jednak głównym celem gry jest to, żeby NIE zdobyć ostatniej lewy! Nie jest to jednak proste zadanie. Podczas swojego ruchu masz dwie opcje: przebić lewę zagrywając wysoką kartę albo odrzucić swoją najniższą kartę. Zachowanie niskiej karty w ręce do ostatniej rundy nie jest jednak wystarczające. Musisz również zagrywać swoje wysokie karty tak, aby zbierać lewy w kluczowym momencie gry.

   Pięć ogórków jest odświeżonym wariantem gry Ogórek, popularnej w krajach bałtyckich – zwłaszcza w Szwecji. Z radością przedstawiamy jej nową wersję!

   Zawartość pudełka: 60 kart (4x każda z wartości od „1” do „15”) 30 drewnianych ogórków 1 instrukcja

 • Hook
  • Gra, którą chcielibyśmy Was zainteresować, nazywa się Hook! i jest grą zręcznościową, w której piraci i marynarze starają się (równocześnie) strzelać do siebie z okrętowych dział. W huku świszczących kul należy nie stracić zimnej krwi i złapać jak najwięcej przestraszonych papug. Grę wygra ten, kto zbierze ich najwięcej.

   Podczas gry należy chować się w klatkach na ptaki albo za beczkami, aby uniknąć oberwania kulą. Jeśli jednak sami spuścimy sobie jedną na nogę, to nie pomoże nam nawet schowanie się za beczką. Unikanie kul jest równie ważne, co łapanie papug, ponieważ w całej grze można sobie pozwolić jedynie na 8 obrażeń. Dziewiąte wyklucza z dalszej gry.

   Aby uśmierzyć ból, można wypić buteleczkę rumu, co powoduje zmniejszenie liczby obrażeń.

   Jeśli lubisz gry typu Dobble czy Jungle Speed, to Hook! może zagościć długo na Twoim stole. Dodamy, że w grę można grać nie tylko w wariancie „wszyscy przeciw wszystkim”, ale również drużynowo: dwóch na dwóch, trzech na trzech albo trzy dwuosobowe drużyny przeciw sobie.

 • Genua
  • XVI-wieczna Genua to jedno z najważniejszych miast handlowych u wybrzeży Morza Śródziemnego. Każdego dnia statki przywożą tu towary z całego świata. W porcie jest ciągły ruch, a liczne targowiska pełne są zamorskich, egzotycznych towarów. Na każdym kroku widać dostatnie życie mieszkańców Genui. Wszędzie widoczni są podróżnicy, a mieszczanie i przyjezdni chłopi wydają na targowiskach swoje ciężko zarobione dukaty. Kupcy są zamożni i poważani. To oni mają władzę w Genui.

   Wciel się w rolę genueńskiego kupca. Plansza gry przedstawia centralną część miasta. W trakcie rozgrywki będziesz zwiększać swoje bogactwo, odwiedzając różnorakie miejskie budynki. Umożliwiają one wykonywanie wielu akcji, które pomogą ci odnieść sukces. Możesz jednak wykonać tylko jedną akcję w trakcie całej tury, a sprzedaż pozostałych akcji negocjujesz ze współgraczami. Musisz więc wykazać się sprytem, aby jak najwięcej skorzystać na sprzedaży akcji innym graczom. W tej grze jedynie przemyślana strategia oraz mądre negocjacje pozwolą na pokonanie konkurencji!

 • Santiago de Cuba
  • Witaj w Santiago de Cuba, którego wszechobecny gwar i zgiełk docierają nawet na najmniejsze uliczki i na najwyższe piętra budynków. Jesteś kupcem, a to miasto to twój nowy teren działania. Całe dnie spędzasz w samochodzie. Krążąc po mieście szukasz wsparcia u jego przedsiębiorczych mieszkańców. Nawiązanie właściwych kontaktów umożliwi ci skorzystanie z dobrodziejstw budynków należących do świeżo poznanych kontrahentów. Dzięki zmieniającym się w każdej rozgrywce kombinacjom budynków i ich właścicieli, każda rozgrywka umożliwi ci wprowadzenie do gry nowych taktyk. Wygra ten, kto będzie mądrze wykorzystywał budynki, rozsądnie inwestował pieniądze i we właściwych momentach załaduje zakupione dobra na statki przypływające do portu. Łatwe do zrozumienia zasady gry, duże zróżnicowanie poszczególnych rozgrywek oraz spora dawka karaibskiego klimatu przemienia Santiago de Cuba w planszówkową frajdę dla całej rodziny.
 • Pandemie Lekarstwo
  • Cztery śmiertelnie niebezpieczne choroby zagrażają całemu światu! Ty i twój zespół musicie współpracować, aby wynaleźć lekarstwa i przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się epidemii. Będziecie potrzebowali dużo szczęścia, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Czy potraficie ocalić ludzkość?

   Pandemic Lekarstwo to kooperacynja gra kościana, której zadady gry oparte zostały na fenomenalnej grze planszowej Pandemia.

   UWAGA! Pandemic Lekarstwo to samodzielna gra, więc do rozgrywek nie jest wymagane posiadanie gry Pandemia.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s