62-gi Parkrun Jabłonna

parkrun_03-3Mokro, pada, błoto, kałuże i zimno – poniżej 7 stopni. Aura nieprzystępna i niezachęcająca. Są jednak zawodnicy, którzy ciągle chcą biegać i uczyć się dystansu 5 kilometrów. Oczywiście mowa o mojej córce, która zasmakowała lekkoatletyki w tym roku i wygląda na to, że ją wciągnęło. W sobotę więc poprosiła, aby wziąć udział w Parkrun w Jabłonnie (co sobota o godzinie 9:00). Tym razem pobiegliśmy tylko we dwoje: ja jako trener, którego zadaniem było zadbanie o równomierny bieg, oraz Iga, jako młody adiutant, startujący po raz trzeci na dystansie 5 kilometrów.

Chociaż jak się dobrze zastanowić, to mieliśmy jeszcze jednego zawodnika. Niestety nie udało się go zarejestrować – może dlatego, że to pies :). Tak, w tym biegu debiutował nasz pies, Makan – ta czarna plama na zdjęciu 🙂

Iga przebiegła ten bieg w czasie powyżej 38 minut, wiec daleko poza swoją życiówką. Plan jednak był nieco inny: przebiec całą trasę bez przechodzenia do marszu. Cel został osiągnięty. Do tego fantastyczny finisz na długości 200 metrów w oszałamiającym tempie. Wprawdzie po drodze Iga zaliczyła lekką kolkę, ale po ostatnich lekcjach walki z kolką, poradziła sobie z nią bez konieczności zatrzymywania się czy przechodzenia do marszu. Szybko się uczy dziewczę!

Pies na pierwszym okrążeniu miał trochę problemy z odnalezieniem się. Wprawdzie biega za mną na treningach, ale biega luzem – bez smyczy. Tu jednak musiał pobiec uczepiony do smyczy i nie do końca umiał się zachować. Następne okrążenia jednak biegł już bardzo równo i spokojnie. Nagrodą było rzucanie patyczka (długości około jednego metra). Do domu wracał zmęczony, spełniony i śpiący.

Iga zaś ciągle pyta o kolejnego Parkrun – chyba się nie wywinę, choć w niedzielę także biegam 🙂

parkrun_51-3


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s