Treat Yourself

Ashampoo_Snap_2017.09.21_11h41m14s_001_Humble Bundle tym razem skierowało swoją uwagę ku ogólnie mocnemu, obecnie, trendowi, który skupia się na naszym zdrowiu. Wiele się o tym mówi, wiele robi, coraz więcej osób sięga po bieganie, zajęcia grupowe lub przed ekranem monitora/telewizora, by zmagać się z samym sobą w obecności Ewy Chodakowskiej. Coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy, eliminujemy zbędne i puste kalorie z naszej diety, czytamy etykiety i szukamy porad, która pomogą niskim nakładem kosztów wzmocnić nasze zdrowie i tężyznę. Nie bez znaczenia pozostaje także nasza świadomość, odpowiedni sposób myślenia a nawet nastawienia. Stąd psycholodzy sportowi zarabiają coraz większe pieniądze a przy okazji rynek potrzebuje coraz więcej takich fachowców. I w tym kontekście utrzymany jest obecny pakiet książek.

W pakiecie za dolara otrzymamy całkiem ciekawą kombinację tej tematyki. Zwykle nie opisuję książek z Humble Bundle, ale tym razem jestem przekonany, że warto. Oto one:

Ashampoo_Snap_2017.09.21_11h41m30s_002_

 • Big 15 Paleo Cookbook – wszytko o diecie Paleo. Skąd, dlaczego, jak, czy warto, przepisy, poradniki itd.
 • Streching to Stay Young – czyli zestaw ćwiczeń, które pozwolą ci zachować elastyczność, pozwolą zmniejszyć ból kontuzji czy zmęczenia a także pozwolą tym samym odmłodzić twoje ciało. Chyba nikogo nie muszę przekonywać jak istotnym elementem każdego treningu jest rozciąganie…
 • Essential Oils for Beginners – znana u nas jako aromaterapia, choć nie tylko. Poradnik dla tych, którzy chcieliby rozpocząć przygodę zdrowotną przy pomocy olejków.
 • Mindfulness for Beginners – Mindfulness to sztuka świadomego życia pozbawionego złudzeń. To także sztuka panowania nad stresem i budowania głębokich relacji z ludźmi. Jest to więc książka skierowana do tych, którzy zdecydowali się odmienić swoje życie poczynając od głowy, sposobu myślenia i postrzegania otaczającego świata.
 • The Homemade Ice Cream Recipe Book – czyli przepisy na domowe lody – nic dodać nic ująć 🙂 tylko wcinać!
 • The Esquire Guide to Bodyweight Training – kompleksowy poradnik prezentujący ponad 75 różnych ćwiczeń wraz z ilustracjami, jak to poprawnie wykonywać, gotowe programy treningowe, porady dotyczące diety a także wstęp do mobilności treningowej.

W pakiecie za 8 dolarów otrzymamy kolejny zestaw książek, które trudno będzie pominąć:

Ashampoo_Snap_2017.09.21_11h41m49s_003_

  • Vegan 101: A Vegan Cookbook – czyli książka kucharska dla początkujących wegan
  • The Pain-Free Posture Handbook – niezwykle pomocna książka dla wszystkich tych,   którzy zmagają się z codziennymi bólami jak ból pleców, barków, szyi itd. – wszystkie, które związane są z czymś, co można określić chorobą cywilizacyjną: wadą postawy, wypracowanej przez niekorzystne warunki pracy w połączeniu z brakiem ruchu po dniu pracy. Zwarte tu zestawy ćwiczeń wspomogą jednak także tych, którzy aktywnie uprawiają sport – jako tzw. cross-traning i streching. Autorzy zapewniają, że wykonywanie prezentowanych zestawów ćwiczeń pozwolą osiągnąć wiele: ochrona przed kontuzją, poprawa samopoczucia, poprawienie pewności siebie, poprawienie postawy (bardziej naturalna i wyprostowana), wzmocnienie siły, lepszy sen, pozbycie się uporczywych bólów pleców, zwiększenie wydolności atletycznej i wiele, wiele innych…
  • Chakra Healing – czyli leczenie siebie poprzez czakry – poradnik dla początkujących,
  • Retrain Your Brain: Cognitive Behavioral Therapy in 7 Weeks: A Workbook for Managing Depression and Anxiety – czyli w skrócie: poradnik antydepresyjny – w formie siedmiotygodniowej terapii,
  • Sex Positions for Every Body – chyba dość oczywista „pozycja” 🙂
  • Essential Oils Natural Remedies – aromaterapia w szerszym wydaniu (ponad 300 porad na ponad 170 różnych dolegliwości)

Za kwotę minimum 15 dolarów natomiast otrzymamy jeszcze sześć dodatkowych poradników:

Ashampoo_Snap_2017.09.21_11h42m04s_004_

 • Clean Eating Made Simple – czyli nowa gałąź dietetyki stawiająca na naturalność składników naszych potraw. Wprowadzenie w temat, porady a także ponad 110 przepisów.
 • Yoga Body and Mind Handbook – poradnik raczej dla zaczynających, pozwalający wciągnąć się w treningi nie tylko ciała ale i umysłu.
 • Crystals for Healing – szeroko potraktowany temat zdrowia tak ciała jak i duszy w oparciu o kamienie szlachetne. Znajdziemy tu opis 95-ciu kamieni, ponad 200 gotowych porad i wiele więcej, co wiąże się z tym tematem (w tym także mantry).
 • The Modern Enneagram – Enneagram jest nauką próbującą scharakteryzować ludzkie rodzaje osobowości oraz związki pomiędzy nimi. Ta książka próbuje ująć temat w cuglach współczesności.
 • 365 Inspirational Quotes – roczny – czyli forma kalendarza z cytatami, które mają nas inspirować każdego dnia.
 • Mindfulness Made Simple – i jeszcze jedna pozycja, której celem jest zmiana naszego postrzegania świata, aby nasze życie było bardziej połączone z otaczającym nas światem a jednocześnie sprawiało nam więcej radości, spokoju i pewności siebie.

 


Jedna myśl w temacie “Treat Yourself

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s