Człowieeeku Wyluzuj!

217794-352x500.jpgPo Henningu Mankellu (Włoskie Buty i Szwedzkie Kalosze) chciałem odetchnąć i przeczytać coś normalnego, lekkiego, pewnego i odprężającego. I oto na warsztat trafiła książka pana Marcina Jaskulskiego, Człowieeeku Wyluzuj. Bo cóż mi innego trzeba było, jak nabrać dystansu i się wyluzować? Tak, potrzebowałem oddechu jak ryba na piasku! Dałem radę jednak dociągnąć tę może do jednej trzeciej. WTF?! Co to znowu jest??? Skąd ten gość wyczarował takie herezje, takie bzdury???

Dobrze, że ta książka jest krótka i ta jedna trzecia książki nie zabrała mi zbyt wiele czasu – nie mam takiego poczucia straty czasu, jak przy Mankellu. Tym bardziej jednak szkoda strzępić palce na pisanie zbyt długich opinii na temat tej pozycji.

Ocena: 2/10 (jedynie za podjęcie ważnego tematu)


2 myśli w temacie “Człowieeeku Wyluzuj!

  1. Kolejna „encyklopedia wszystkiego, co oczywiste”. Nie znoszę tego typu poradników. I wcale nie z powodu, że uważam się za osobę idealną, a moje życie za wzorowe i perfekcyjne. Te książki są absolutnie nieżyciowe i wątpię, aby sami autorzy stosowali się do swoich rad. No ale żyjemy w czasach, gdy każdy może stać się samozwańczym ekspertem od wszystkiego. Z dwojga złego wolę już ignorantów.

    Polubione przez 1 osoba

    1. Osobiście lubię czasami sięgać po około-poradnikowe pozycje. Nie robię tego jednak zbyt często, bo zawsze wygląda to podobnie: kilka godzin za jedna lub dwie cenne uwagi. Ta książka jednak ślizga się po mule, daleko poza linią dna…

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s