BookRage Kryminalnie

Ashampoo_Snap_poniedziałek, 10 lipca 2017_11h39m44s_001_

Lato w pełni, ale BookRage.com nie ustaje w pracy. Dzięki temu otrzymujemy wyjątkową, choć małą paczkę kryminałów w stylu retro. Zakupu możemy dokonać do 24.07.2017. Pakiet podstawowy tradycyjnie od złotówki. Czy warto? Sami oceńcie – ja wahałem się tylko przez 5 minut 😉

I tak w pierwszym pakiecie mamy cztery książki:

 • Fatum – Piotr Rowicki, 240 stron, ocena 5,94/10
  • Najczarniejsze z czarnych, humor, makabra, groteska prosto z barokowej „Wenecji Północy”. W rolach głównych ludzkie namiętności oraz plejada odszczepieńców i zwyrodnialców. Szaleństwo, zbrodnia w afekcie, morderca o skłonnościach poetyckich. Dwór Artusa i podłe spelunki. Port i Wyspa Spichrzów. Zamtuzy i kościoły. Rajcy, kupcy, marynarze, złotnicy i wampiry. Ktoś nastaje na życie Heweliusza? Ktoś sprzedaje podejrzane pomarańcze? A wszystkich łączy niezwykłe miejsce. Oto Gdańsk, jakiego nie znacie. Czas zmierzyć się z demonami przeszłości. Poznajcie nowe oblicze miasta nad Motławą. Piotr Rowicki – z wykształcenia historyk. Z zamiłowania prozaik, dramatopisarz, autor kryminałów, powieści i książek dla dzieci. Opublikował m.in. „Mały poczet królów Polski dla dzieci”, „Aurelka, czyli wielkie hece małe świnki”, „Śmierć w Królestwie Bożym”, „Gryźgo idzie w świat”, „Przygody Hektora”, „Eryk”, „Misia Zdrówko porady nie od parady”, „Detektyw Żurek”, „Przed górami, przed lasami” oraz „Mężczyzna i Bestia”.
 • Teufel – Izabela Żukowska, 295 stron, ocena 5,6/10, pierwsza część serii o komisarzu Franz Thiedtke
  • Sierpień 1939 roku. Na molo w gdańskim Glettkau zostają znalezione zwłoki młodej kobiety. Zagadkę jej zabójstwa próbuje rozwikłać doświadczony komisarz Franz Thiedtke, jednak szybko zostaje on odsunięty od śledztwa. Kim jest zamordowana? Czy komisarz porzuci swoją ostatnią sprawę? Komu zależy na jej wyciszeniu?
   W tej historii nic nie jest takie, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Prawda miesza się z fikcją, a rzeczywistość okazuje się zwykłą mistyfikacją…
 • Morderstwo w Miłowie – Alicja Minicka, 234 stron, ocena 6,24/10
  • Mamy rok 1928. Do Miłowa koło Poznania przyjeżdża młoda malarka Samanta Greenwood. Jest oczarowana domem państwa Górskich i ich gościnnością. Szybko okazuje się jednak, że za pozorami spokoju i harmonii nowo poznanej rodziny kłębią się mroczne namiętności. Kiedy zostaje zamordowany pan domu, Samanta musi pogodzić się z faktem, że ktoś w jej otoczeniu może być mordercą. Decyduje się więc pomóc komisarzowi Łukaszowi Darskiemu w jego śledztwie.
 • Rejestr Złoczyńców – Magda Durda, 304 strony, ocena 5/10
  • Czyś możny pan, czy rzezimieszek plugawy, jednaka ci droga ku śmierci. Lecz najważniejsze, co na swej drodze czynisz, przeto bacz swego powołania, a pracuj do zdechu. Nie ubolewaj, jeśli nie dany ci piękny żywot rycerski i rycerska chwała, która przez bardów opiewana i kronikarzy spisywana. Na pragnących sławy poczciwych złodziejaszków czeka „Rejestr złoczyńców”, w którym wielkie ich dokonania zostaną po wsze wieki upamiętnione.Wejrzyj i sprawdź, jakie sowizdrzalskie koncepta złoczyńcy miewali, by z odwagą i humorem zmierzać ku swojemu przeznaczeniu.

Za kwotę aktualnej średniej pakietu (obecnie w okolicach 16 PLN) otrzymamy kolejne dwie książki:

 • Pruska Zagadka – Piotr Schmandt, 584 strony, ocena 6,76/10
  • Jest luty 1901 roku. Spokój małego miasteczka zakłóca brutalne morderstwo gimnazjalisty Johanna Wendersa. Inspektor Braun przybywa z Berlina, by poprowadzić śledztwo. Z właściwą sobie dociekliwością wnika w wejherowskie tajemnice, by podążać w ślad za mordercą.„Niespieszna akcja, niezwykła atmosfera prowincjonalnego miasteczka, intrygujący detektyw, wykreowany w najlepszym stylu – oto zalety powieści Schmandta, które każdy czytelnik kryminałów będzie długo i z satysfakcją smakował”
 • Oblężenie – Marek Adamkowicz, 395 stron, ocena 7,14/10
  • Jest sierpień 1813 roku. Gdańsk.Kończy się przerwa w oblężeniu miasta przez wojska rosyjskie i pruskie, ale za murami wcale nie jest spokojnie. Upadek twierdzy próbują przyspieszyć szpiedzy. Naprzeciw nich staje kapitan Savigny, znany z bezwzględności oficer gubernatora Gdańska, generała Jeana Rappa. Ścigając wrogów, Savigny musi uważać nie tylko na skrytobójców, ale też zmagać się z własną przeszłością. Tymczasem ofiar przybywa…

   „Znakomity warsztat gdańskiego prozaika zaowocował kryminałem historycznym, jakich próżno szukać na półkach księgarskich. To jędrna, barwna opowieść o losach francuskiego garnizonu, zmagającego się nie tylko z wrogiem zewnętrznym, ale także z własnymi słabościami, wycieńczeniem i wszechobecnymi spiskami. Świetny kryminał i błyskotliwa powieść historyczno-przygodowa w jednym”.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


2 myśli w temacie “BookRage Kryminalnie

 1. Też dałem się skusić. Właśnie usiłuję przebrnąć przez Teufel Żukowskiej. Niestety pani Izabela kompletnie się nie popisała, a jej książka lekko zalatuje plagiatem. Jeśli ktoś czytał serię o Eberhardzie Mocku Marka Krajewskiego, to szybko pojmie w czym rzecz. Jednak, o ile Krajewski odwalił solidną robotę, bo międzywojenny Wrocław ma w małym placu, tak Żukowska, miota bez sensu po Wolnym Mieście Gdańsk, nieudolnymi kopiami bohaterów Krajewskiego. To, co u Krajewskiego dodaje smaczku, u Żukowskiej budzi niesmak i irytuje. Tak to bywa, gdy ktoś zbytnio zasugeruje się pracą, osoby znacznie lepszej od siebie. Oceniam Teufel nie więcej niż na 3, i z niepokojem myślę o pozostałych książkach z pakietu.

  Polubione przez 1 osoba

  1. Tak się obawiałem, że te książki z pierwszej paczki nie są najwyższych lotów – ich oceny na LC są dość niskie. Kupowałem więc pakiet dla tych dwóch pozostałych 😉
   Uwaga jednak cenna!

   Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s