Inwigilacja

557112-352x500.jpgBez wątpienia najmocniejsza seria Remigiusza Mroza. Jest to już piąta część perypetii Chyłki i Zordona. Pomimo różnych form pisarskich naszego pisarza, tę serię trzyma ustawicznie na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu nie miałem wątpliwości, sięgając po tę część sagi.

Klimat akcji oraz dawno temu naszkicowane charaktery naszych bohaterów trzymają się spójnie i pewnie. Nawet pomimo wielu zmian w ich życiach prywatnych, pozostają oni sobą, choć jak to często bywa, ich postawy modyfikuje niepostrzeżenie życie i zebrane zeń doświadczenie.

Temat poruszony w tej części jest mocno na czasie. Jest to pewnie próba, ze strony Mroza, pokazania pewnych implikacji naszych dzisiejszych decyzji, co może się wydarzyć, i w którym kierunku te społeczne zmiany mogą pójść. Sprytna i dość trafna, według mojej opinii, wizja nadchodzących zmian.

Ciężko coś więcej powiedzieć o książce, aby nie odkryć za wiele fabuły. Tu ciągle się coś dzieje, zmienia i przewraca. Dodatkowo, sprytnie użyte, narracyjne nie wiedzenie, sprawia, że książka przynosi wiele niespodzianek i zaskakujących zwrotów. Wiele wskazuje na to, że Mróz w tę serię wkłada wiele pracy i wysiłku (jeśli faktycznie wszystkie książki Mroza pisane są przez Mroza) aby były na wysokim poziomie.

Tak czy owak, pozostaje trzymać kciuki za dalszą, tak dobrze kontynuowaną serię. Moja ocena: 9/10.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s