The Hard Thing About Hard Things: Building a Business When There Are No Easy Answers

551148-352x500Książka polecona, jako hiper dobra i pomocna w prowadzeniu biznesu. Taki super poradnik napisany przez bardzo doświadczonego CEO, Bena Horowitza. I trudno mu odmówić tego co sobie wypracował. Wiąże się go z Netscape, HP, Cisco i innymi wielkimi firmami, gdzie obracanie milionami to dopiero wstęp do gry.

Ja dałem radę przeczytać połowę. I nie dlatego, że gość ciężko pisze, czy używa trudnych struktur językowych (angielski jest ciągle dla mnie wyzwaniem). Chodzi  o to, kto jest adresatem tej książki. W moim odczuciu nie takie firmy jak moja (kilkuosobowa).

Dlaczego więc udało mi się dobrnąć tak daleko? Może dlatego, że ta pierwsza część książki to kawał fascynującej historii kilku firm, które ustanowiły wiele standardów IT a wiele z nich do dziś wyznacza trendy. Historia pisana narracją bohatera, nie tylko oparta na faktach, ale wręcz opisująca prawdziwe zdarzenia, bez upiększania, słodzenia czy wygładzania. Stąd też tę część niemal wchłonąłem. Nie co dzień mamy szansę obejrzeć wielkie wydarzenia z historii IT od zaplecza. Rozbrajająca jest ta świadomość, jak wiele projektów będąc na krawędzi bankructwa, udało się doprowadzić nie tylko do końca, ale wręcz światowego sukcesu. W tym kontekście to była faktycznie niezwykła lektura.

Książkę zakupiłem w wyjątkowo niskiej cenie, na Amazon, więc nie żałuję ani centa – pomimo doczytania tylko do połowy 🙂


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s