Leasing + Seks

venus and mars symbols - greyNegocjacje dotyczące sprzedaży serwera wraz z oprogramowaniem przedłużały się, bo klient postanowił wziąć to w leasing. Firma leasingowa zaś upierała się, że tym, że:

  • zapłacą, gdy my dostarczymy towar do klienta,
  • nie podpiszą umowy, bo oni podpisują z klientem i to wystarczy (dla nich).

Biorąc pod uwagę, że dla nas płatnikiem była firma leasingowa, nie było mowy o braku umowy na takie pieniądze. Negocjacje trwały już grubo ponad tydzień. Z maili przeszło na smsy,  które wymieniałem z panią z firmy finansującej klientowi zakup. Atmosfera zagęszczała się z każdym mailem i smsem a konsensusu nie było widać nawet na horyzoncie. Jednego z maili wysyłałem już z telefonu, bo każdą „piłeczkę” chciałem mieć maksymalnie szybko za sobą. Wyjaśniałem tej pani, że na dużo mniejsze pieniądze podpisuje się umowy, zobowiązania, uzgodnienia czy nawet weksle. Mail wysłałem bez czytania – poziom adrenaliny niebezpiecznie dochodził do wysokiego punktu, więc plan był prosty: napisać, wysłać i zapomnieć.

Wymiana maili na tym poziomie  negocjacji miała już dużą częstotliwość, więc dopiero po dobrych kilku godzinach zorientowałem się, że nastąpiła niepokojąca cisza ze strony oponenta. Coś mnie tknęło, aby zajrzeć do maila, którego wysłałem. Gdy go przeczytałem, włosy stanęły mi dęba: słownik iPhone’a podmienił mi słowo „weksle” na „seksie”. Zrobiło mi się gorąco i poczułem, że grunt usuwa mi się pod nogami. Uznałem, że po tylu godzinach jest już zdecydowanie za późno na sprostowania, więc postanowiłem zadzwonić, aby przeprosić za „fikołka”, jaki mi telefon zafundował.

– Dzień dobry, pani Agato. Otrzymała pani mojego ostatniego maila? Chciałbym…

– A tak, dziękuję. Otrzymałam – przerwała mi od razu i weszła natychmiast w obroty – zapomniałam odpisać do pana. Proszę się już nie kłopotać. Sprawa załatwiona na  państwa korzyść. Właśnie przygotowujemy wzór umowy. Muszę przyznać, że jest pan wytrwałym i zarazem skutecznym negocjatorem…


Jedna myśl w temacie “Leasing + Seks

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s