BookRage po czesku

large_book-74df852822f939b6c9592ac0aaa98e9f9963881a64951e4fc768f8ffe44f2a6aChyba robi się z tego jakaś regularność, że będę pisał o okazjach do czytania za darmo. Tym razem nie do końca jest to za darmo, ale jeśli powiem, że wystarczy złotówka, to możemy uznać, że właśnie tak jest. Mowa oczywiście o serwisie BookRage, który oferuje książki w nietypowej, jak na polski rynek, formie. Dla tych, co nie znają jeszcze tego serwisu, to powiem słów kilka, jak to działa.

W danej akcji wystawiane są książki, z reguły pokrewne tematycznie, które możemy kupić za dowolną cenę, nie mniejszą niż złotówkę. Wybraną kwotę dzielimy pomiędzy pisarzy, wydawców, serwis BookRage oraz Fundację Nowoczesna Polska. Otrzymane książki są bez zabezpieczeń typu DRM oraz otrzymujemy je w wielu formatach – epub, mobi i często PDF (w tej edycji akurat brak).

Ale na tym nie koniec zabawy. Aby zachęcić przyszłego czytelnika do wydania większej ilości pieniążków, dostępne są wyższe pakiety, w których dostajemy często jeszcze lepsze książki. Im wyższa cena za pakiet – tym lepsze książki.

I tak aktualnie mamy w obecnej, trwającej jeszcze 5 dni, akcji promującej czeską literaturę. Pierwszy pakiet, składający się z czterech tytułów, kosztuje od złotówki wzwyż. Oczywiście jeśli uznamy, że chcemy więcej zapłacić – nic nie stoi na przeszkodzie. Nawet i dobrze byłoby, gdybyśmy postanowili wesprzeć wyżej wymienione instytucje. Oto tytuły książek z podstawowego zestawu (z odnośnikami do LubimyCzytac.pl):

Dwie z tych książek oceniane są powyżej 7/10, dwie zaś nie mają jeszcze ocen. Tak czy inaczej wiele wskazuje na to, że książki warte zachodu.

Drugi pakiet, to 6 książek: te 4 powyżej plus 2 dodatkowe:

Za ten pakiet najczęściej trzeba zapłacić ciut powyżej aktualnej średniej ceny pakietów sprzedanych. Jest to więc cena zmienna i dla przykładu w tym przypadku, na dziś, jest to cena 23,89 PLN. Obie dodatkowe książki są bardzo wysoko oceniane na LC, więc mnie osobiście zachęciło to do zakupu.

W trzecim pakiecie, do tych powyższych sześciu książek, dochodzi jeszcze jedna:

Wydawałoby się, że dość dziwny to pomysł, przepłacać za książkę (ten pakiet kosztuje min. 30 PLN), którą można mieć za darmo (występuje w wielu e-księgarniach). Trick polega na tym, że jest to nowy przekład, w tłumaczeniu Jakuba Ekiera. W opisie tej książki odnajdujemy między innymi taką deklarację:

Świeżej daty przekład Procesu unika filologicznych pomyłek wcześniejszego i uwzględnia rozdziały zarzucone przez Kafkę. Stara się też odtwarzać symboliczny charakter tej odrealnionej prozy, ale i jej rzeczowy język, ironię i humor.

Reasumując: podstawowy pakiet książek z pewnością będzie ciekawą przygodą czytelniczą. Jeśli dojdzie do tego możliwość zakupu tego za jedyną złotówkę – to mamy czytanie (niemal) za darmo! Więc kupujcie, póki jeszcze promocja trwa!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s